Karak کارک
پروژه ای اختصاصی برای انجام دارید؟
به ورکفا مراجعه کنید!
کارک، چراغی در راه فریلنسینگ ایران
تاربخ انتشار : یکشنبه، 15 فروردین 1395   |   موضوع : راهنمای کارک
کارک، چراغی در راه فریلنسینگ ایران

مهم ترین چالش از بدو ورود به قرن 21 در دولت ها و سازمان ها رقابت جهانیست. ما با دومین نسل دهه اطلاعات پیوند خورده ایم. اولین نسل فرایند داده های ماشینی بود. نسل دوم به طرف تصمیم گیری و تعامل عزیمت کرده است، و با پیشرفت ارتباطات، هر عضوی از جامعه توانست به طور مستقل با عضوی دیگر از جامعه حتی اگر در دور ترین نقطه جهان هم باشد، ارتباط برقرار کند. بنابراین تحول در کسب و کار کلاسیک و تبدیل آن به کسب و کار مدرن اولین قدم تغییر در جهت بهبود بهره وری بازاری در این سطح رقابتی است.

وسایت های فریلنسر نقش بسیار بزرگی در این چالش ایفا کرده اند . آن ها با تفکر تعامل به میدان آمده اند و با برنامه ریزی درست در جهت پویایی نسل دوم اطلاعات گام های بزرگی برداشتند. تقسیم بازار به دو قطب کار و سرمایه از دیرباز بسیار مورد توجه تئوریسین های اقتصاد بوده است. تفکری که هیچگاه به جایگاه اصلی خود نرسید اما وبسایت ها و کسب و کار های فریلنسرینگ به وجود آمدند تا این رویای دیرینه ی بازار و قطب اقتصادی جهان را به واقعیت تبدیل کنند . در این میان وبسایت کارک با رویکردی جدید در زمینه فریلنسرینگ که خود پیشینه ای نو دارد، پا به عرصه میدان گذاشت تا رضایت قطب کار و سرمایه را بیش از پیش جلب کند.

وبسایت های در زمینه فریلنسرینگ امروزه به دو نوع کلاسیک و مدرن تقسیم شده اند که هر کدام دیدگاهای متفاوتی برای برتری خود نسبت به یکدیگر دارند. در وبسایت های فرینسرینگ کلاسیک دو قطب کار و سرمایه وجود دارند با این تفاوت که بیشتر فضا در اختیار قطب سرمایه است و قطب کار یا همان فریلنسر جز معرفی کوتاهی از خود و یا انتخاب کلیشه ای چند مهارت جایی برای خود نمایی ندارد در حالی که پروژه ها توسط کارفرمایان بدون هیچ محدودیتی ایجاد می شود و به نمایش گذاشته می شود، تا نتایج مورد پسند کارفرما حاصل شود. درحالینکه فریلنسرینگ مدرن تفاوت زیادی با این نوع ( نوع کلاسیک ) دارد. اگر چه در قسمت سرمایه کاملا شبیه فریلنسرینگ کلاسیک عمل می کند ولی در قسمت کار، کاملا فضا تعاملی تر شده و علاوه بر این که فریلنسر می تواند مهارت های خود را انتخاب کند ، به معرفی خود بپردازد و رزومه خود را تنظیم کند، می تواند به صورت مستقیم از توانایی های خود کسب درآمد کند به این صورت که لیستی از توانایی های خود با مضمون "  من می توانم این کار را انجام بدهم "  آماده کند و آن محصول را برای فروش در لیست سرویس ها قرار دهد، تا کارفرما بدون هیچ زحمتی از میان لیست سرویس ها آنچه که مطلوبش است را انتخاب کند . چنین فضایی تعاملی میان کارفرما و فریلنسر مسلما مورد قبول همگان واقع می شود

وبسایت کارک با رویکرد فریلنسرینگ مدرن و با ایجاد فضای تعاملی میان کارفرما و فریلنسر خود را بر این دانسته است که با ارتقا کیفیت خدمات، راهی هموار برای آن دسته از کسانی که به اینترنت نه از بعد وقت گذارنی بلکه از بعد پویایی نگاه می کنند بسازد . وبسایت کارک در نظر دارد با چنین رویکردی، زمنیه ساز پیشرفت و تعالی کسب و کار اینترنتی در کشور عزیزمان ایران شود. و بتواند قدمی بس محکم و استوار در این راه سخت و پر پیج و خم بردارد .

© کلیه حقوق برای سایت کارک محفوظ می باشد. 1397 up
shopify analytics tool