Karak کارک
پروژه ای اختصاصی برای انجام دارید؟
به ورکفا مراجعه کنید!
پروژه ها از کارک جدا می شوند، ورکفا متولد می شود!
تاربخ انتشار : سه شنبه، 15 فروردین 1396   |   موضوع : اخبار کارک
پروژه ها از کارک جدا می شوند، ورکفا متولد می شود!

همانطور که در مطلب قبلی وعده داده بودیم امسال تغییرات اساسی در سایت کارک خواهیم داشت. مهم ترین تغییر امسال جدا شدن قسمت پروژه ها از سایت و شکل گیری یک سایت جدید با نام ورکفا می باشد. این یعنی از این پس در سایت کارک فقط سرویس های کوچک خرید و فروس خواهند شد.

 

پروژه ها چه میشوند؟

کمتر از یک سال و نیم از ورود پروژه ها به کارک می گذرد و ما شاهد استقبال بسیار خوبی از سمت کارفرمایان و فریلنسرها در این بخش بوده ایم. به طوری که چند ماه بعد از شروع قسمت پروژه ها این قسمت درصد استفاده بیشتری نسبت به سرویس ها داشت. ما پروژه ها را با توجه به استقبال زیاد کاربران در سایتی جداگانه به نام ورکفا به نشانیworkfa.com  قرار داده ایم و برنامه ویژه ای برای آن داریم. هم قسمت پروژه ها و هم قسمت سرویس ها به طوری قوی تر از قبل ادامه خواهند داشت ولی به صورت دو سایت جدا از هم. مانند دو برادری که در یک خوانواده کنار هم بزرگ شده اند و اکنون مستقل و قوی تر از قبل به صورت جداگانه کار خود را ادامه می دهند.

 

چرا پروژه ها از کارک جدا میشوند؟

مدت زیادی روی مساله جداسازی پروژه ها و سرویس ها بررسی داشته ایم. سایت کارک در شروع با هدف خرید و فروش سرویس های کوچک ایجاد شده بود. در واقع سرویس ها و کارهایی که در کارک انجام می شود مقداری با پروژه های درخواستی کارفرمایان متفاوت است. سرویس های کارک بیشتر شامل کارهایی می شود که هر شخص می تواند آن ها را سفارش دهد و امورات مورد نیاز عامه مردم هستند. از این پس محیط و ظاهر کارک نیز به این سمت کشیده خواهد شد و مقداری از پوشش رسمی فاصله گرفته و خودمانی تر خواهد شد.

اما در workfa.com که پروژه ها به آن انتقال پیدا می کنند کارهایی با بودجه های مختلف هم کوچک و هم بزرگتر انجام می شود. ورکفا نسبت به کارک ماهیت رسمی تری خواهد داشت و به مرور امکانات ویژه و خاصی برای دورکاری بهتر و انجام پروژه های بزرگ به آن افزوده خواهد شد.

دلیل مهم دیگری که برای جداشدن پروژه ها مطرح است پیچیده بودن کارکرد سایت برای اعضای جدید است به طوری که شخص با ورود به سایت کمی گیچ میشد و نمی توانست راحت ماهیت سرویس ها و پروژه ها را درک کند و بعضا درک نادرستی از کارکرد سرویس ها و پروژه ها پیدا می کرد. با توجه به اینکه ویژگی های جدیدی به قسمت پروژه ها و سرویس ها افزوده می شود در وضعیت قبلی این قسمت ها پیچیده تر هم می شد. ولی با جدا شدن سرویس ها و پروژه ها کارکرد سایت ها کاملا واضح و روشن خواهد شد و کاربران به سادگی از ماهیت و روش سایت ها مطلع می شوند.

 

عضویت و ثبت نام ها در دو سایت چگونه است؟

سایت ها کاملا از هم جدا خواهند بود و ارتباطی بین این دو سایت وجود نخواهد داشت. البته کاربران فعلی کارک با همان حساب فعلی خود امکان ورود بهworkfa.com  را خواهند داشت و نیازی به ثبت نام مجدد نخواهد بود ولی بعد از جداسازی کاربران جدید در کارک یا ورکفا باید به صورت جداگانه ثبت نام نمایند. درست مانند دو سایت مستقل از یکدیگر. علت این امر متفاوت بودن پارامترها و اطلاعات مورد نیاز در سایت ها و همچنین مستقل بودن دو سایت از یکدیگر می باشد.

 

موجودی حساب ها چه میشود؟

موجودی حساب شما به اعتبار حساب ورکفای شما منتقل می شود و با توجه به انتقال پروژه ها به ورکفا درآمد های جدید حاصل از انجام پروژه ها شامل مبالغ تضمین آزاد نشده و مبالغ تضمین جدید به موجودی حساب ورکفای شما افزوده خواهد شد.

درآمد های حاصل از انجام سفارشات سرویس ها هم طبیعتا موجودی حساب کارک شما را افزایش خواهد داد.

همچنین کاربران در صورت تمایل به انتقال موجودی حساب کارک به ورکفا و یا بلعکس تا مدتی میتوانند از طریق ثبت تیکت در کارک یا ورکفا درخواست خود را ثبت نمایند و مشکلی در این زمینه نخواهد بود.

 

حرف پایانی

هرچند این بزرگترین تغییر امسال کارک و تولد ورکفا می باشد ولی امسال تغییرات دیگری نیز در هر دو سایت خواهیم داشت که البته بیشتر به صورت افزودن ویژگی های جدید خواهد بود. با جدا شدن پروژه ها و شکل گیری ورکفا رشد بیشتری در قسمت پروژه ها خواهیم داشت و با کمک شما به واسطه همراهیتان موفقیت بزرگی در حوزه دورکاری و برون سپاری آنلاین کسب خواهیم کرد.

© کلیه حقوق برای سایت کارک محفوظ می باشد. 1398 up
shopify analytics tool