Karak کارک
پروژه ای اختصاصی برای انجام دارید؟
به ورکفا مراجعه کنید!
چگونه حریف سارقان زمان بشویم و زمان بیشتری در روز بدست بیاوریم؟
تاربخ انتشار : جمعه، 25 تیر 1395   |   موضوع : موفقیت در کار و زندگی
چگونه حریف سارقان زمان بشویم و زمان بیشتری در روز بدست بیاوریم؟

زمان در حال تبدیل شدن به ارزشمند ترین دارایی ماست . همه ی ما حاضریم که اسکناس های به چنگ آورده را  با رضایت خاطر صرف کسب دقایق بیشتری برای آسوده بودن در طول روز کنیم.  بدون صرف زمان هرگز  نمی توان به دنبال رویاهای خود رفت .  درست مانند پول هایتان باید حواستان جمع باشدکه وقتتان کجا خرج می شوند و جلوی هدر رفتن آن را بگیرید. زمان دزدان  همه جا حضور دارند. هنگامی که هشیار نباشید به شما دستبرد خواهند زد.

از سوی دیگر،  نباید راجع به صرف زمان خساست به خرج داد. کمک کردن های چند دقیقه ای یا ارسال پیام های الهام بخش در فیسبوک  برای دیگران، ممکن است بسیار با ارزش بوده و سرمایه گذاری سودمندی محسوب شود.

 

من در طول سال ها ، بسیاری از روابط خود را با صرف زمان های اندک و ارسال کلمات خوشایند به دیگرانی که الهام بخش من بودند، تقویت نمودم.

 سارق زمان کیست : کسانی هستند که بر اهداف و آرزو های خود متمرکز نیستند و به دنبال زمان هایی برای تلف کردن می گردند. آن ها به کار ها و گفتگوهایی مشغولند که دنیای ذهنیشان درگیر آن هاست و از این طریق وقت  را هدر می دهند .

 

 هفت راه حل برای پس گرفتن زمان جهت صرف در علاقه ها

 

1- ملاقات های ضروری را  در بیست دقیقه محدود کن!

شما همواره برای اداره ی زندگی یا کار خود  به ملاقات های مهمی نیاز خواهید داشت که علاقه ای به شرکت کردن در آن ها ندارید، اما از سر اجبار باید این کار را انجام بدهید. در اینجا پیشنهاد من این است که  حد اکثر بیست دقیقه  از وقت خود را  به این ملاقات ها اختصاص بدهید.

این مساله به شما کمک می کند که  فشار کمبود وقت را احساس کنید و  در نتیجه به خاطر کمبود زمان، از مقدّمات و موخّرات ملاقات های خود بکاهید. مطمئن شوید که به طرف مقابل فهمانده اید در صورتی که ملاقات شما  بیشتر از بیست دقیقه طول بکشد در انتهای جلسه صندلی شما  منفجر شده و کل ساختمان ناپدید می گردد. البته جدای از شوخی ،در عوض، همانطور که به انتهای بیست دقیقه  نزدیک می شوید به شخصی که با او ملاقات دارید بگویید که زمان شما بسیار ضیق است و بلافاصله با شخص دیگری قرار دارید  و زمانی برای تلف کردن در این بین وجود ندارد. البته شما  دروغ نگفته اید زیرا شما در حقیقت زمانی برای تلف کردن ندارید. چون در تقویم خود برنامه ی فشرده ای با خودتان دارید که باید به آرزو های خود جامه ی عمل بپوشانید.

2- با بیماری بجنگ( تلفن )!

تلفن همراه شما اولین وسیله در زندگی شماست که زمان شما را می بلعد. بسیاری از رخداد ها در موبایل شما ضروری نیستند و می توانید آن ها را به تعویق بیندازید. بزرگترین بیماری که با موبایل منتقل می شود این است که شخص  احساس  اجبار به پاسخگویی می کند  و  زمان ها ی ارزشمند خود را از دست می دهد.به ویژه، هنگامی که  تماس شخصی باشد نسبت به پاسخ ندادن  احساس بدی  خواهید داشت و با خود می گویید: ممکن است پشت خط رییس جمهور ایالات متحده باشد!

سئوالی که شما باید از خود بپرسید این است که آیا اهداف و رویا های من  از این تماس مهم تر هستند؟ . اگر جواب شما به این سوال "نه" باشد، حتما نیاز دارید که دوباره  اهداف و انگیزه های  خود را مرور کنید. هیچ تماس تلفنی آنقدر ضروری نیست و اگر شما در همان روز در ساعاتی دیگر با افراد تماس بگیرید هیچ کس از دست شما ناراحت نمی شود.  برای صرف جویی در زمان من به این نتیجه رسیدم که برقراری تماس تلفنی با همکارانی که مدام به تلفن خود نگاه می کنند حتی اگر در چند قدمی شما باشند به صرفه تر است. 

3- کار امروز به فردا مسپار!

اینکه به خود بگویید که این کار را بعدا انجام می دهم علامت قدیمی است که شما می خواهید کار را مدام به تعویق بیندازید. تاخیر در انجام کار ها، تنها انجام دادنشان را سخت تر می کند. تماشای تلوزیون و راحت طلب بودن به شما در رسیدن به اهدافتان کمکی نمی کند.

شما نباید اجازه بدهید کار های مهم به تعویق بیفتند. هرگاه بر سر این حقیقت صحبت می شود من احساس گناه می کنم. یک  عادت جدید  در من نهادینه شده است که در دستیابی به اهداف کمک فراوانی به من می کند و آن  این است که سخترین کارها  را در ابتدای روز انجام می دهم . هرچقدر که کار سخت تر باشد باید بیشتر آن را در اولویت قرار داده و در اول روز به سراغ آن بروید.

اگر رژیم غذایی صحیحی داشته باشید ، در ساعات اولیه ی صبح بیشترین انرژی و بهترین فرصت را برای تمرکز بر روی کار ها خواهید داشت . من اخیرا طبق برنامه ریزی خود صبح ها ساعت چهار از  خواب بلند می شوم و این موضوع به طور چشمگیری موفقیت های من را افزایش داده است.

هر چه کمتر زمان خود را با به تعویق انداختن کارها هدر بدهید زمان بیشتری برای انجام کار ها و زمان بیشتری برای استراحت خواهید داشت.  همچنین احساس بهتری راجع به برنامه ی روز خود خواهید کرد.

4-همه کاره ی هیچ کاره نباش

برای اینکه کاری را در بازه ی زمانی کوتاه انجام بدهید نیازمند تمرکزی بالا خواهد بود. این مطلب ثابت شده است که انجام چند کار همزمان همواره با شکست مواجه می گردد. فعالیت های ثانویه ای که در تزاحم با فعالیت مهم تر قرار می گیرد ضروری و مهم نبوده و می تواند به زمانی دیگر موکول گردند.  با در نظر گرفتن برنامه های جداگانه کارها سریع تر انجام می شود و نتیجه ی بهتری کسب خواهید کرد.

 

  "تلاش برای انجام کارها در یک زمان مانند این است که شما سعی کنید در حالی که  از صخره پرش انجام می دهید برای گروهی از مردم نیز سخنرانی  کنید."  تیم دنینگ

 

5- اپلیکیشن شبکه های اجتماعی را از دیوایس های خود حذف کن

در نظر گرفتن زمان در طول روز برای خواندن کتاب یا نوشتن مقاله ای مانند این بسیار حایز اهمیت است . ترفندی که من در آی پدم استفاده می کنم (من از آن برای خواندن کتاب های الکترونیکی کیندل استفاده می کنم)این است که غیر از نرم افزار کتابخوان کیندل هیچ اپلیکیشن دیگری ندارم. این به این معناست که من غرق در پیام ها و سرگرم کننده ها نشوم.

در رایانه ای که من با آن کار نوشتن را انجام می دهم دسترسی محدودی به سرگرمی ها وجود دارد و موبایل من هنگام اشتغال به نوشتن در حالت هواپیما قرار می گیرد. برای کسانی که نمی توانند در مقابل وسوسه ها مقاومت کنند برنامه ای به نام "chrome Nanny "  وجود دارد که به شما در مدیریت عادات دیجیتالیتان کمک می کند.

6-گفتگو ها را در خارج از (مسنجر ها) برنامه های پیامرسان انجام بده!

باید از برنامه های  چت دوری کنید. این برنامه ها اغلب گفتگو های بی انتهایی را رقم می زنند که هیچ گاه به پایان نمی رسند. در صورتی که احساس کردید گفتگویی  درفیسبوک مسنجر ، وی چت یا واتس اپ در حال شکل گیری است فورا آف لاین شوید و با طرف گفتگوی خود تماس بگیرید. این روش زمان زیادی برای شما ذخیره خواهد کرد.

7-به زمان دیگران احترام بگذارید.

 به عنوان یک فرد موفق و کارآفرین ، باید دقت داشته باشید که تنها شما مساله نیستید. موفقیت شما به دیگران نیز بستگی دارد. یکی از راه های ذخیره زمان در طول روز احترام به وقت دیگران است. هرچقدر به وقت دیگران احترام بیشتری بگذارید آنها نیز در مقابل به زمان شما احترام خواهند گذاشت . از هر دست بدهید ده برابرش را از  همان دست پس خواهید گرفت.

 

© کلیه حقوق برای سایت کارک محفوظ می باشد. 1398 up
shopify analytics tool